Ogłoszenia duszpasterskie

Informacje z życia parafii oraz ogłoszenia urzędu gminy. Wystawiane są w niedzielę, na nadchodzący tydzień.
Czytaj...

Intencje

Całotygodniowy wykaz Mszy Świętych wraz z przypisanymi intencjami mszalnymi, według dat kalendarzowych.
Czytaj...

Liturgia na dziś

Czytania, Psalmy, Śpiewy oraz Ewangelia obowiązujące w danym dniu roku liturgicznego.
Czytaj...

Msze Święte

Niedziela:
8.00, 10.30, 16.00
Poniedziałek, Środa, Piątek:
17.00
Wtorek, Czwartek, Sobota:
8.00
Święta nieobowiązkowe:
8.00, 17.00

Kancelaria

Czynna:
Zawsze po Mszy Św.

Duszpasterze

Proboszcz:
ks. Jacek Moroń
Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021 – 1.08.2021

 

 

1. Bóg zapłać za kolektę, która przeznaczona jest  na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedziele kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

2. W tym tygodniu mamy następujące święta:

- poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny – zapraszamy wszystkie Babcie i dziadków w poniedziałek 26.07.2021 o godz. 8.00 na Mszą św. w ich intencji oraz na nabożeństwo po Mszy św.

- środa – wspomnienie dowolne św. Szarbela Makhlufa, prezbitera

- czwartek - wspomnienie św. Marty

- sobota - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

3. W najnowszym „Gościu Niedzielnym”:

- O świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, a w wakacyjnym cyklu klasztor klarysek w Starym Sączu, gdzie swój ziemski żywot zakończyła św. Kinga.

4. Związek Emerytów i Rencistów informuje, że w dniu 2 i 3 sierpnia w godz. 8.00 – 10.00 w GCI będzie pobierana reszta kwoty za wczasy do Krynicy Zdrój i zaliczka w kwocie 300 zł za wyjazd do Szelig na Mazurach, są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd 20-26 września. Koszt 1090 zł. Poza tym w dniu 5 sierpnia br. organizowany jest 1- dniowy wyjazd do Brennej. Zapisy u skarbnika Koła.

5. Pani Maria  organizuje pielgrzymkę do Rychwałdu i Szczyrku w dniu 9.08.2021. Koszt 80 zł. Zapisy pod numerem telefonu: 32  4550437 lub 798660754Wszystkim Parafianom życzymy miłej niedzieli

 

 

 

 


SŁOWO ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO DO WIERNYCH I DUCHOWIEŃSTWA ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ


Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, Drodzy Księża i Osoby Życia Konsekrowanego!

W nawiązaniu do opublikowanego komunikatu Archidiecezji Krakowskiej z dnia 9 lipca 2021 r. pragnę Was poinformować, że z pokorą przyjmuję wyniki dochodzenia Stolicy Apostolskiej, o które sam prosiłem, dotyczącego sytuacji zaistniałych w czasie pełnienia przeze mnie posługi biskupa tarnowskiego. Sytuacje te dotyczyły wykorzystania seksualnego małoletnich przez duchownych podległych mojej jurysdykcji. Jak się okazało, w dwóch takich przypadkach doszło do zaniedbań. W związku z tym zwracam się przede wszystkim do skrzywdzonych oraz ich rodzin ze szczerą i pokorną prośbą o przebaczenie. O to samo proszę wspólnotę Kościoła tarnowskiego, któremu przez niespełna 14 lat starałem się służyć na miarę możliwości i sił. Bracia i Siostry! Wobec rodzących się w związku z tym pytań i wątpliwości odnośnie do sytuacji w Archidiecezji Katowickiej jest moją powinnością poinformować was o tym, że w ciągu niespełna 10-ciu już lat posługi w archidiecezji uruchomiłem wszystkie konieczne mechanizmy ochrony małoletnich. Żadne zgłoszenie nie zostało pominięte, zlekceważone czy nierozpoznane. W tych sprawach przestrzegane jest ściśle obowiązujące prawo kościelne i państwowe. Został stworzony system zapobiegania przestępstwom. W jego ramach przeprowadzono szkolenia duchownych, katechetów świeckich oraz innych osób pracujących w instytucjach kościelnych. Działa i jest łatwo dostępny duchowny - przewodniczący zespołu ds. prewencji, powołani zostali rzecznicy osób pokrzywdzonych i ich duszpasterz. Każda z osób skrzywdzonych otrzymuje konkretną ofertę pomocy i wsparcia. W obu diecezjach spotykałem się też osobiście z osobami skrzywdzonymi. Bracia i Siostry! Nie ukrywam, że w 24. roku biskupiej posługi przychodzi mi w tych dniach przeżywać najtrudniejsze chwile w życiu, dlatego z ufnością powierzam się Bożej Opatrzności i proszę Was o wsparcie modlitwą, zwłaszcza Koronką do Bożego Miłosierdzia. O takie samo wsparcie i zrozumienie proszę duchowieństwo archidiecezji i osoby życia konsekrowanego. Wołajmy wspólnie o miłosierdzie dla nas i świata całego. Razem z Wami pragnę tworzywem modlitwy, cierpienia i pokuty budować wspólnotę Kościoła, aby był – jak tego chce sam Chrystus – „nie mający skazy czy zmarszczki” (Ef 5, 27). Niech nas wszystkich ogarnie ojcowskim sercem – św. Józef, patron Kościoła.


† Wiktor Skworc Arcybiskup Metropolita Katowicki 

 
Parafia Narodzenia NMP

ul. Bławatkowa 31
44-321 Marklowice(Chałupki)
Tel.: (32) 454 31 70
chalupki@katowicka.pl