Ogłoszenia duszpasterskie

Informacje z życia parafii oraz ogłoszenia urzędu gminy. Wystawiane są w niedzielę, na nadchodzący tydzień.
Czytaj...

Intencje

Całotygodniowy wykaz Mszy Świętych wraz z przypisanymi intencjami mszalnymi, według dat kalendarzowych.
Czytaj...

Liturgia na dziś

Czytania, Psalmy, Śpiewy oraz Ewangelia obowiązujące w danym dniu roku liturgicznego.
Czytaj...

Msze Święte

Niedziela:
8.00, 10.30, 16.00
Poniedziałek, Środa, Piątek:
17.00
Wtorek, Czwartek, Sobota:
8.00
Święta nieobowiązkowe:
8.00, 17.00

Kancelaria

Czynna:
Zawsze po Mszy Św.

Duszpasterze

Proboszcz:
ks. Marek Macewicz
Ogłoszenia duszpasterskie
32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 listopada 2017 r.

Nie wiemy, kiedy Bóg nas do siebie wezwie. W tym czasie oczekiwania warto dbać o oliwę w swej lampie, jak w przypadku pięciu panien roztropnych, o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Bierność w życiu duchowym lub zagłuszanie wewnętrznego pragnienia Boga może doprowadzić do tego, że kiedyś usłyszymy słowa Jezusa do nas skierowane: „Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was”. Niech nasze uczestnictwo we Mszy św. będzie pełne wewnętrznego skupienia, rozmodlenia i ukierunkowane na obecnego wśród nas Boga.
  1. Dziś 32 Niedziela zwykła. To także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na potrzeby i utrzymanie naszej Parafii. A przed wyjściami z kościoła zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  3. W piątek od 16.30 do spowiedzi miesięcznej zapraszamy kl. V i VI. A wszystkich uczniów na Mszę św. szkolną o 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę wszystkie Parafie naszej archidiecezji będą przeżywać Dzień Muzyki Liturgicznej.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby i utrzymanie naszej Parafii oraz na potrzeby archidiecezji.
  6. Zachęcamy do zakupu nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, którego tematem są chrześcijanie prześladowani w obecnym czasie.
OGŁOSZENIA UG I INNE
  • Wójt Gminy zaprasza mieszkańców na spotkanie, w trakcie którego mieszkańcy będą mieli możliwość zapoznania się z nowym, atrakcyjnym programem wymiany kotłów grzewczych w budynkach indywidualnych. Odbędzie się jedno spotkanie dla całej Gminy w Auli Gimnazjum, w środę 15 listopada o 17.00. Na spotkaniu będzie można na miejscu pobrać i wypełnić deklarację udziału w programie ograniczenia niskiej emisji.
  • Na ekrany kin wchodzi jeden z najgłośniejszych chrześcijańskich filmów fabularnych w historii pt. „Sprawa Chrystusa”. Opowiada on prawdziwą historię słynnego amerykańskiego dziennikarza śledczego i ateisty podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie, czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce. Ten film w kinach od 17 listopada. Gorąco zachęcamy.
Za złożone ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej Parafii i za wspólną modlitwę, składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w gorliwości oczekiwania na przyjście Pana.

 
Parafia Narodzenia NMP

ul. Bławatkowa 31
44-321 Marklowice(Chałupki)
Tel.: (32) 454 31 70
chalupki@archidiecezja.katowice.pl