Ogłoszenia duszpasterskie

Informacje z życia parafii oraz ogłoszenia urzędu gminy. Wystawiane są w niedzielę, na nadchodzący tydzień.
Czytaj...

Intencje

Całotygodniowy wykaz Mszy Świętych wraz z przypisanymi intencjami mszalnymi, według dat kalendarzowych.
Czytaj...

Liturgia na dziś

Czytania, Psalmy, Śpiewy oraz Ewangelia obowiązujące w danym dniu roku liturgicznego.
Czytaj...

Msze Święte

Niedziela:
8.00, 10.30, 16.00
Poniedziałek, Środa, Piątek:
17.00
Wtorek, Czwartek, Sobota:
8.00
Święta nieobowiązkowe:
8.00, 17.00

Kancelaria

Czynna:
Zawsze po Mszy Św.

Duszpasterze

Proboszcz:
ks. Marek Macewicz
Ogłoszenia duszpasterskie
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - Laetare – 11 marca 2018 r.

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. To zdanie, wybrzmiewa podczas dzisiejszej liturgii. Przypomina nam o miłości Boga, który chce, abyśmy dostąpili życia wiecznego. Dlatego ofiarował swojego Syna, Jezusa, aby nas zbawić. Jednak czy życie wieczne jest tym do czego rzeczywiście dążymy? W połowie Wielkiego Postu warto zadać sobie pytanie o wiarę i miejsce Boga w naszym życiu.

  1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. O 15.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na potrzeby i utrzymanie naszej Parafii.
  3. W związku z Wielkim Postem,  zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątki o 17.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach nie tylko osoby dorosłe, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. A w zakrystii przyjmujemy zalecania za zmarłych w intencjach których będziemy się modlić w czasie nabożeństwa.
  4. W piątek do spowiedzi miesięcznej od 16.30 zapraszamy uczniów klas V i VI.
  5. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
  6. Zachęcamy do zakupu nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, którego tematem jest niedziela bez handlu.
OGŁOSZENIA UG I INNE
  • Towarzystwo Miłośników Marklowic informuje, że są wolne miejsca na  wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce.  Koszt wycieczki to 84 zł dla osoby z biletem wstępu normalnym i 67 zł dla osoby z biletem wstępu ulgowy (emeryci, renciści, młodzież). Wpłata do 29 marca w budynku UG, pok. 306.
Za złożone ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej Parafii i za wspólną modlitwę, składamy serdeczne „Bóg zapłać"!

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam w postawieniu Boga na pierwszym miejscu.
 
Parafia Narodzenia NMP

ul. Bławatkowa 31
44-321 Marklowice(Chałupki)
Tel.: (32) 454 31 70
chalupki@archidiecezja.katowice.pl