Ogłoszenia duszpasterskie

Informacje z życia parafii oraz ogłoszenia urzędu gminy. Wystawiane są w niedzielę, na nadchodzący tydzień.
Czytaj...

Intencje

Całotygodniowy wykaz Mszy Świętych wraz z przypisanymi intencjami mszalnymi, według dat kalendarzowych.
Czytaj...

Liturgia na dziś

Czytania, Psalmy, Śpiewy oraz Ewangelia obowiązujące w danym dniu roku liturgicznego.
Czytaj...

Msze Święte

Niedziela:
8.00, 10.30, 16.00
Poniedziałek, Środa, Piątek:
17.00
Wtorek, Czwartek, Sobota:
8.00
Święta nieobowiązkowe:
8.00, 17.00

Kancelaria

Czynna:
Zawsze po Mszy Św.

Duszpasterze

Proboszcz:
ks. Marek Macewicz
Ogłoszenia duszpasterskie
24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 września 2017 r.

Jezus wzywa nas do wzajemnej miłości, podając za przykład swoją miłość do nas. Dzisiaj w Ewangelii usłyszymy o bardzo ważnym aspekcie miłości, jakim jest przebaczenie. Jezus mówi, że jeżeli z serca nie wybaczymy osobie, która nas skrzywdziła, to i nam Bóg nie wybaczy. Czasem może być nam trudno, wręcz niewyobrażalnie, wybaczyć danej osobie to, co zrobiła. Oddajmy Bogu podczas Mszy św. te wszystkie osoby i sytuacje, które nam ciążą. Aby Ten, który okazuje nam łaskę miłosierdzia, uczynił nasze serca wolnymi.
 1. Dziś 24 Niedziela zwykła. Po Mszy o 16.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na potrzeby i utrzymanie naszej Parafii i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 3. W piątek spowiedź miesięczna uczniów klas VII i II gimnazjum od 16.30. Wszystkich uczniów zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o 17.00.
 4. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby i utrzymanie naszej Parafii.
 5. Zachęcamy do zakupu nowego numeru „Gościa Niedzielnego”. Tematem tego numeru jest akcje w obronie nienarodzonych chorych dzieci. Oprócz tego wiele ciekawych artykułów:  wywiad z arcybiskupem Skworcem i o książkowym wywiadzie z papieżem Franciszkiem oraz o huraganach.
 6. W dniach 21-23 września br. będzie odbywał się w Warszawie Narodowy Kongres Trzeźwości 2017 - "Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu". Otoczmy naszymi modlitwami delegatów z całej Polski podejmujących odpowiedzialność za trzeźwość Narodu i wolność współczesnego człowieka.
OGŁOSZENIE URZĘDU GMINY I INNE
 • W dniu 26 września br., w budynku GCI, w godzinach od 12.00 - do 15.00, odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Zapisy i informacje w tej sprawie uzyskać można telefonicznie w Urzędzie Gminy, lub osobiście w pok. 202.
 • W dniach 23 – 24 września tradycyjne w naszej Gminie organizowane są zawody na nartorolkach, w związku z czym dojdzie do utrudnień w ruchu drogowym na ulicach Zana, Kormoranów, Wiosny Ludów, Bławatkowej w dniu 23.09. (sobota) w godzinach od 9.00  do 12.00, a w niedzielę od 9.00 – 14.00.
 • W dniu 23 września w sobotę po południu organizowany jest II Zlot motocykli na Słonecznej Wyspie. Od godz. 16.00 dojdzie do utrudnień w ruchu drogowym  w związku z przejazdem kolumny motocykli na ulicach Wyzwolenia, Krakusa, Szymanowskiego, Grodzisko, Łużycka, Marklowicka, Wyzwolenia, Wiosny Ludów, Kormoranów, Zana, Wyzwolenia – zjazd na Słoneczną Wyspę. Zapraszamy mieszkańców Marklowic do wspólnej zabawy i udziału w tych imprezach.
 • W Wodzisławskim Centrum Kultury zostanie zaprezentowany film pt. „Józef i Maryja”. Najbliższe pokazy odbędą się 22 i 23 września (piątek, sobota) o godz. 17:00 oraz 24 września (niedziela) o godz. 19:00.
 • Związek Emerytów i Rencistów Koło Marklowice zawiadamia swoich członków że w dniu 07 października o godz. 16 w Gminnej Sali Sportowej odbędzie się Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W tym samym dniu o godzinie 17 organizuje zabawę taneczną koszt 50 zł. od osoby. Wszystkich chętnych zapraszamy. Zapisy u skarbnika koła. A wyjazd na wycieczkę do Wrocławia 25 października o godzinie 6.30 z parkingu za Żabką.

Za złożone ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej Parafii i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz za wspólną modlitwę, składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
Niech Bóg nam błogosławi na naszą umiejętność przebaczania wszystkim.
 
Parafia Narodzenia NMP

ul. Bławatkowa 31
44-321 Marklowice(Chałupki)
Tel.: (32) 454 31 70
chalupki@archidiecezja.katowice.pl