Ogłoszenia duszpasterskie

Informacje z życia parafii oraz ogłoszenia urzędu gminy. Wystawiane są w niedzielę, na nadchodzący tydzień.
Czytaj...

Intencje

Całotygodniowy wykaz Mszy Świętych wraz z przypisanymi intencjami mszalnymi, według dat kalendarzowych.
Czytaj...

Liturgia na dziś

Czytania, Psalmy, Śpiewy oraz Ewangelia obowiązujące w danym dniu roku liturgicznego.
Czytaj...

Msze Święte

Niedziela:
8.00, 10.30, 16.00
Poniedziałek, Środa, Piątek:
17.00
Wtorek, Czwartek, Sobota:
8.00
Święta nieobowiązkowe:
8.00, 17.00

Kancelaria

Czynna:
Zawsze po Mszy Św.

Duszpasterze

Proboszcz:
ks. Jacek Moroń
Uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP.
środa, 15 grudnia 2010 15:04
Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się przez Nowennę. Przez dziewięć dni przed uroczystością, na 15 minut przed Mszą św. odmawialiśmy modlitwy ku czci NMP., przypisane do takiej Nowenny.

Ten dzień, to także święto patronalne grupy apostolskiej „Legion Maryi”.

O 12.00 – modliliśmy się w czasie Godziny Łaski.
Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli. we Włoszech, w Montichiari, w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r. powiedziała:

„Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Różę Mistyczną, Matkę Kościoła. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan Mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do Kościoła, niech modlą się w domu. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.”

To nabożeństwo rozpoczęło się od odśpiewania modlitwy Anioł Pański i wystawienia Najświętszego Sakramentu. Program tej godziny modlitewnej w ten dzień w naszej parafii przewidywał śpiewanie Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Do każdej części (godziny), był dołączony komentarz i odpowiednie czytanie z Pisma św. To nabożeństwo zostało odprawiona u nas po raz pierwszy.

O godzinie 13.00, z okazji 3 rocznicy powstania w naszej parafii Legionu Maryi, była odprawiona dziękczynna Msza św., koncelebrowana przez ks. kanonika Stanisława Holonę i ks. Jana Teskę, w intencji wszystkich członków naszego Legionu (aktywnych i pomocniczych).


Na Godzinę Łaski i Mszę św. o 13.00, przybyło także wielu parafian.

Wieczorem o 17.00 była odprawiona Msza św. w intencji próśb i podziękowań złożonych w czasie Nowenny ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 
Parafia Narodzenia NMP

ul. Bławatkowa 31
44-321 Marklowice(Chałupki)
Tel.: (32) 454 31 70
chalupki@katowicka.pl